Pojęcia związane z usługami

Usługi to trzeci z sektorów gospodarczych w organizmie państwowym. Rozwijają się one bardzo dynamicznie i masowo, dlatego też trzeba zawrócić uwagę na to, że z tym terminem łączy się bardzo rozległy wachlarz rozlicznych innych terminów gospodarczo-usługowych. Niektóre z nich są natomiast mocno powiązane z obiektami, instytucjami i formami gospodarczymi oraz ekonomicznymi. Więcej w dalszych częściach niniejszego poradnika.

wyposażenie sklepów spożywczych wp-image-181 size-medium" src="https://gronat.pl/wp-content/uploads/sites/397/2019/11/handshake-2056023_1280-300x199.jpg" alt="" width="300" height="199" />
Zacznijmy od ewidentnie wiążącego się z usługami a przede wszystkim z gospodarką w jej generalnym ujęciu terminem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z języka angielskiego European Economic Area czyli powszechnie znany skrót EEA. Jest to strefa wolnego handlu, która uchodzi na chwilę obecną za jedną z najbardziej szeroko prosperujących, co z kolei wynika zwłaszcza z tego względu, że jest to strefa handlowa zdecydowanie największa. Mowa tu o pokaźnej liczbie uczestnikach strefy. Ma ona charakter globalny i warto stwierdzić, iż jest jedną z instytucji, które grupując największą grupę krajów z obszarów całej Unii Europejskiej. Do tego, w strukturach Europejskiego Obszaru Gospodarczego wchodzi także sporo organizmów państwowych z zakresu Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Łącznie członków EEA jest aż dziewiętnastu i niewykluczone, że w najbliższej przyszłości przybędzie kolejnych członków tej instytucji. Kolejna ciekawa kwestia to, że uczestnictwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego w sferze masowej produkcji to ponad czterdzieści procent. Z informacji historycznych – EEA powstało na mocy porozumienia zawartego między poszczególnymi narodami w roku 1991 na terenie Luksemburgu.
Autor artykułu: