Salon meblowy Gdynia - meble gotowe, meble na zamowienie, zestawy mebli

Salon meblowy Gdynia - meble gotowe, meble na zamowienie, zestawy mebli

Dobre wykończenie for Wood

Jeśli zapytasz stu stolarzy zdefiniować termin "dobre wykończenie" dostaniesz sto różne definicje. A jeśli pytasz społeczeństwu meble-kupowania zdefiniować "dobre wykończenie", będzie prawdopodobnie uzyskać jeszcze więcej definicji.

Niektórzy mogą mieć do czynienia z takimi pojęciami, jak i pod względem gładkości, połysku i Francuski perfekcji. To nie pomaga zbyt wiele albo spojrzeć w przeszłość do wskazówek, bo kaprysy mody i wtedy i teraz wydają się być sprzeczne z porządkiem publicznym. Na przykład, jeśli spojrzeć na wczesnych krzesła Ameryki Windsor, widać, że twórcy krzesła były dość chętnie produkuje krzesła, które były mniej niż symetrycznych i powierzchniowych tekstur. Z drugiej strony, jeśli spojrzeć w późnym XIX-wieczne meble, można zobaczyć stolarzy starali się osiągnąć mechanicznie gładkie wykończenie i / lub wykończenia, które nabrać oko do przypuszczeń, że tor przykład wspólny iglastego był egzotyczny parkiet dębowy.

Niektóre władze twierdzą, że ewolucja wykończenia drewna niekoniecznie odzwierciedla przejście od technik narzędzi ręcznych do technik zmechanizowanych, a powierzchnie stopniowo coraz gładsza i bardziej określone. Ale teraz doszliśmy dokoła ciekawy stan rzeczy: ile to jest możliwe do http://znizkinaocac.pl/ile-za-oc-samochodu/ osiągnięcia powierzchnie, które są obrabiane do absolutnej perfekcji, jednak istnieje tendencja do wykończeń, które są szorstkie przetarte, wyżłobienia zaznaczone, drut szczotkowanego lub w inny sposób z wyraźną teksturą.

Zważywszy, że znaki wyżłobienia kiedyś powiedział, "kraj wykonane i wojewódzkich," te same znaki wyżłobienia teraz powiedzieć, "unikalne, ręcznie wykonane i wyjątkowy." To nie znaczy, że należy w żaden sposób wymyślić stosować znaki wyżłobienia lub tym podobne, ale raczej, że należy zacząć się na założeniu, że "forma podąża za funkcjonalnością." Jeśli, na przykład, powierzchnia musi być gładka - na przykład ze względów higienicznych lub komfortu - wówczas prawidłowo.
Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *